Emeklilik vedası

Değerli Arkadaşlarım.

Yıllar önce 1979 yılında küçük bir terlik atölyesinde başladığım perakende mağazacılık sektöründe 37 yılımı tamamlamış bulunmaktayım. Sgk yılı, prim günü yaş derken bana bu meslekten emekli olmak nasip oldu şükürler olsun. Hala daha dün başlamış gibi heyecanlı ve istekliyim, çünkü işimi çok seviyorum.  Bir kere daha dünyaya gelsen ne iş yaparsın deseler yine aynı işimi isterim. Ben insanlara hizmet etmeyi seviyorum, bu işi yaptığım için gurur duyuyorum.

Lwaikiki ile tanışmam 13 Nisan 2003 yılı, yani bundan tam 13 yıl önceydi,  her zaman büyük bir keyifle çalıştım. Öğrendim öğrettim, verdim misliyle fazlasıyla aldım,  sevdim sevildim işte bu yüzden bana kattıklarından dolayı her emek sahibine çok teşekkür ederim. Hiç pişmanlığım olmadı diyemem,  bir tane keşke dediğim içimi burkan yakan bir nedenim var. Şimdiki aklım olsa çocuklarıma daha çok zaman ayırırdım, onlarla yakar top, saklambaç oynardım pikniğe gider daha çok vakit geçirirdim fakat son pişmanlık fayda etmiyor dilerim beni affederler. İşte bu yüzden sadece çocuklarıma borçlu olduğumu düşünüyorum. Torunlarımla daha çok ilgilenerek, oyunlar oynayarak, borcumu fazlasıyla ödemeyi planladım bakalım neler yaşayacağım.

İş hayatıma gelince birlikte geçirdiğimiz 13 yılda 50 den fazla mağaza açtım, iki bölge kattım (Doğu Marmara ve Trakya) , onlarca yönetici yetiştirdim diye devam edebilecek iken, bir dur çektim kendime, haddini bil dedim. Kim olduğumu hatırlayıverdim ‘’ Bir avuç toprak biraz da suydum ben,  Neyimle övünecektim herkes gibi bir fani can idim ben’’.  Şirketimin marka gücünün ve kudretinin yanına benimde küçük bir damla katkım olmuştur diye düşünüyorum, sadece o kadar, takdir size bırakıyorum. Çok şanslı bir insanım hep iyilerle, yardım sevenlerle ve yüzleri her daim gülümseyenlerle çalışma fırsatı bulduğum iyi yürekli yoldaşlarıma minnettarım.

37 yıllık meslek hayatımda teşekkür etmem gereken çok insan var. Öncelikle bana her zaman yaşama gücü, enerji ve heyecan kattığından dolayı, can simidim çok sevgili eşime, hayat arkadaşıma çok teşekkür ederim.  Her zaman gurur duyduğum ve çok sevdiğim çocuklarıma benim başımı dik tuttuklarından, utandırmadıklarından dolayı teşekkür ederim. Bana sevmeyi ve dürüstlüğü aşılayan ve öğreten anama, babama ve kardeşlerime minnettarım, saygı ve hürmet dolu teşekkürler ederim. Birlikte çalışma lütfuna eriştiğim,  üstlerime, eşitlerime ve özellikle astım olan kahramanlara, her işin üstesinden gelebilen mangal yürekli ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Son olarak bana emek veren, bıkmadan usanmadan bu mesleği bana sevdirten, keyifle çalışmama imkanı ve ortamı sağlayan yöneticilerime çok teşekkür ediyorum,  bu meslekten emekli olmama neden olan siz değerli insanlara üstatlara derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Hepinize minnettarım, iyi ki geçmişimde vardınız, gelecek yıllarımda da hep var olacak yaşayacak yaşatılacaksınız. Görüşeceğiz elbette hiç ayrı kalmayacağız, güneşin doğuşunu birlikte karşılayacak keyifli sohbetler ederek günbatımının sonuna kadar kahkahalar atacağız. Hoşça kalın, sevgiyle kalın sağlıcakla kalın.

 Veda 

Hoşça kalın
dostlarım benim
hoşça kalın!
Sizi canımda
canımın içinde,
kavgamı kafamda götürüyorum.
Hoşça kalın
dostlarım benim
hoşça kalın…
Resimlerdeki kuşlar gibi
dizilip üstüne kumsalın,
mendil sallamayın bana.
İstemez…
Ben dostların gözünde kendimi
boylu boyumca görüyorum…

A dostlar
a kavga dostu
iş kardeşi
a yoldaşlar a..!!.
Tek hecesiz elveda..

Geceler sürecek kapımın sürgüsünü,
pencerelerde yıllar örecek örgüsünü.
Ve ben bir kavga şarkısı gibi haykıracağım
mapusane türküsünü.

Yine görüşürüz
dostlarım benim
yine görüşürüz…
Beraber güneşe güler,
beraber dövüşürüz…

A dostlar
a kavga dostu
iş kardeşi
a yoldaşlar a..!!.
ELVEDA..!!…….
Nazım Hikmet

İrtibat için

cevatcirak@gmail.com

cevatcirak@hotmail.com

Emeklilik vedası” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.