Eller çok olunca yük hafifleşir

İnsan hayatı olumlu olumsuz anılar ve maceralarla doludur.

İnsan bu zorlu yolda ilerlerken, ne destanlar ne badireler atlatarak ilerler yol alır.

Çarşı Mağazalarının yıldızlaştığı yıllarda herkes başarıyı alkışlarken, biz perdenin arkasındaki kahramanlar eserimizle gurur duyduk, mutlu olduk ve daha çok kenetlendik. Fakat hiçbir zaman ben demedik, hep biz dedik, bir ilk olduk, birlik olduk, kenetlendik. Yıllar geçti yollarımız ayrılmış olsa da ekip ruhunu koruyarak yolumuza devam ediyoruz. Şükürler olsun. Bugün yoluna Boyner adıyla başarılarına devam eden bu efsane markanın kurucu kahramanlarına yakışanı yaptık. Ne mutlu bizlere.

Bizler eserimizi yaratırken çok çalıştık ve elbette biraz yıprandık ve yorulduk, fakat hep mutu olmasını ve kardeşçe hayatımıza devam ettik.

Her departman üzerine düşeni canla başla yerine getirmeye çalışıyordu. Bu başarılı departmanları içerisinde merkez depomuzun rölü yadsınamaz büyüklükte takdir görüyor ve alkışlanıyordu. O efsane depo ekibinin kuruluş döneminde başında Feridun Esen vardı. Bilirsiniz Feridunu, yerinde duramaz, her yere yetimeye çalışır, durmadan usanmadan koşulsuz müşteri hizmeti verebilmek canla başla çalışırdı.

Başarımız, kapıdaki güvenlikten, temizlik görevlisinden başlayarak en üst makamlara kadar ortak mücadelemizin eseriydi, ne mutlu bizlere.

Biraz zihinlerimizi zorlarsak Feridun Esenle hepimizin iyi kötü bir anısı serüveni gelecektir aklınıza. İşte o Feridun Esen biliyorsunuz amansız bir hastalıkla mücadele etmektedir. Tedavi süreci zorlu bir süreç olmakla birlikte maddi olarak da pahalı bir süreçtir. Hastalık dolayısı ile çalışma imkanı da ortadan kalkan arkadaşımızın desteğe ihtiyacı vardır. Bir İngiliz atasözü ”Eller çok olunca yük hafifleşir” der. Biz Çarşı emekçileri aynı zamanda yürek işçisi gönül elçileriyiz. Yardımlaşma ve dayanışma bir toplumun gelişmesi için güzel vesiledir. Hepimiz Feridun Eseni seviyoruz. Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. Bir Hint atasözü ”Kardeşinin salını karşıya geçirmeye yardım et göreceksin ki sen de karşıdasın. ” demekte bizi vazifeye davet etmektedir.

Hadi el ele verelim Feridun kardeşimizin salını karşıya geçirelim.

Bu davetin onbir ayın sultanı ramazan ayına denk gelmeside bence bir tesadüf değildir. Fitre ve zekat dönemidir, bu bize bir işarettir. Herkesin yardımlaştığı yerde işler yarım kalmaz. Bize yarım iş bırakmaz yakışmaz. Hadi gelin el verelim Feridun kardeşimizin işini imkanlarımız dahilinde tamamlayalım.

Uzatmadan yazıyı manidar bitirelim.

İyilik etmek fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. Günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Kur’an-ı Kerim

Sağlıklı keyifli günler dilerim.

Cevat ÇIRAK

07.05.2019

Not: En kısa süre içerisinde bir bankaya hesap açılacak ve sizlerle İBAN Numarası paylaşılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.